15 Şubat Nursel'in Mutfağı Malatya

Nurselin Mutfağı Yazdı. 14 Şubat 2016 Pazar | 23:06:00

15 Şubat Nursel'in Mutfağı konuğu Malatya'dan Zuhal Hanım yörenin tariflerinden seçtiği lezzetleri hazırlayacak. Yemek yapmanın püf noktalarını keşfetme güzel vakit geçirmek için Nursel Ergin'le hazırlanan bugünün tariflerini mutlaka izleyin.

malatya tarifleri

Geçen bölümde çay saati menüsünde nefis tarifler hazırlanmıştı. Merak ettiyseniz buradan ulaşabilirsiniz. Yeni bölüm tarifleri ise Anadolu'nun güzel şehri Malatya'dan. Zuhal Hanım hangi tarifleri hazırlayacak bir bakalım.

KÖMBE: Malzemeleri kıyması,salçası ve cevizi kat kat serilerek hazırlanacak olan Malatya'nın Meşhur Kömbe tarifi ile güzel bir başlangıç yapılacak. Önce iç hazırlanacak sonra yufkalar açılacak. Devamını 15 Şubat Nurselin Mutfağı'nda izleyin.

SIKMA KÖFTE: Zuhal Hanım'ın mutfağından reyhan kokulu bir tarif gelecek. Kısırlık bulgurları hazırlayın. Mini köfteler hazırlanacak ve haşlanacak. Lezzetli hali mutfağınızda.

CEVİZLİ EL TATLISI: Malatya'nın meşhur el tatlısını tatmadan olmaz. Ceviz ve tarçın ile hazırlanan şerbetli tatlı karşınızda olacak.

ISPANAKLI İÇLİ KÖFTE: Bir çok içli köfte tarifi izlediniz. Bu kez etsiz sebzeli içli köfte tarifi sizlerle olacak.

15 Şubat Pazartesi Malatya'dan Zuhal Hanım mutfağının en lezzetli tariflerle evlerinize konuk oluyor. İzlemeyi sakın unutmayın.

0 yorum :

Yorum Gönder