17 Şubat Nurselin Mutfağında Mersin Kokusu

Nurselin Mutfağı Yazdı. 16 Şubat 2016 Salı | 22:42:00

17 Şubat Çarşamba Nursel'in Mutfağı bugün de konuğumuz Mersin'den Rahşan Hanım Toroslardan gelen esintiyi hazırladığı bugünkü menüde hissettirecek. Bu güzel lezzetli anlara eşlik etmek hafta içi her gün saat 11:45'te, son bölümü izlemeyi sakın unutmayın!

Geçen bölümde Birgül Hanım'ın Çay Saati menüsünü izlemiştik. Yeni bölümde ise Mersin'den Rahşan Hanım Mutfağının en güze sunumlu ve en lezzetli tarifleri sizler için hazırlayacak. 17 Şubat (yarın) neler hazırlanacak diye merak ediyorsanız hemen açıklayalım.
mersin yemekleri

ZEYTİNYAĞLI KURU DOLMA: Kuru dolmanın lezzeti gerçekten bir başkadır. Bulgur nasıl olacağına ise hazırladıktan sonra siz karar verin. Hazırlanacak olan içle dolmaları dolduruyoruz. İştahınızı arttıracak dolma tarifini mutlaka deneyin.

ISPANAKLI ÇİBÖREK: Kıyma sevmeyenler için ıspanak içli çibörek hazırlıyoruz. Soğan ve ıspanaklarla hazırlanan içi ile börekleri dolduruyoruz. Devamını izleyin.

MAMÜL KURABİYE: Cevizli, tarçınlı, ve şekerli hazırlanan içleri dolduruyoruz. Kapattıktan sonra kalıbına yerleştiriyoruz ve o özel tırtıklı halini alıyor.

TANTUNİ:  Mersin olur da tantuni olmaz mı? Siz de evde hazırlayabileceksiniz. Dürüm lavaş arası yağsız kuzu etinin müthiş lezzeti...

0 yorum :

Yorum Gönder