18 Şubat Nursel'in Mutfağı Bayburt Lezzetleri

Nurselin Mutfağı Yazdı. 17 Şubat 2016 Çarşamba | 19:06:00

Nursel'in Mutfağı 18 Şubat Perşembe, konuğumuz Bayburt'tan Seher Hanım yörenin yemeklerinden seçtiği tarifleri hazırlayacak. Yeni bölümde yeni yöresel tarifleri mutlaka izleyin.

Son bölümde harika lezzetler sizleri bekliyor. Yapacağınız bugünün tarifleriyle, eviniz Bayburt kokacak. Yemek hazırlamanın püf noktalarını yeni yemekler keşfederek öğrenmek için hafta içi her gün ShowTV'de yayınlanan Nursel'in Mutfağı'nı mutlaka izleyin. Bugünün tariflerinde neler var bir bakalım.
bayburt mutfağı
LOR DOLMASI: Bayburt'un yöresel yemeklerinden lor dolması yaparken keyifli, yerken lezzetli özel bir tarif. Bulgurları sütten pişirilerek hazırladıktan sonra dolma hazırlanacak. Devamı yarın Nursel'de.

AYVA ÇUBUĞUNDA ŞİŞ: Tencerenin içinde şiş hazırlamak daha bir başka olacak. Patlıcan, biber, patates ve etin şişteki o güzel halini mutlaka tatmalısınız.

SİRKELİ KÖFTE: Lor dolmasında artan pazı saplarını sakın atmayın. Sirkeli köfte tarifinde pazı saplarını değerlendireceksiniz. Pazı saplarını haşlayın, Köftelerini hazırlayın. Devamını 18 Şubatta izleyin.

KURU UN HELVASI: Menüde tatlı yok mu diyenler için son tarif; kuru un helvası. Şerbetsiz hazırlanacak bu tatlının lezzetini çok beğeneceksiniz.

18 Şubat Bayburt Seher Hanım'ın mutfağından tarifler bu kadar. Unutmayın! Kaçırdığınız tüm tariflerin malzemeleri ve yapılışları 'www.nurselinmutfağı.com 'da.

0 yorum :

Yorum Gönder