19 Şubat Nursel'in Mutfağı Niğde Lezzetleri

Nurselin Mutfağı Yazdı. 18 Şubat 2016 Perşembe | 19:55:00

19 Şubat Nursel'in Mutfağı konuğu Necla Hanım Niğde yöresinden seçtiği tarifleri hazırlayacak. Yemek hazırlamanın püf noktalarını öğrenmek, yeni tarifler keşfetmek için son bölüm tarifleri sakın kaçırmayın.

Geçen bölümde Bayburt Mutfağı tariflerini izlemiştik. Yeni bölümde yeni lezzetler sizleri bekliyor. Bu güzel tariflerin hazırlanışına etmek istiyorsanız 19 Şubat bugün Nursel'in Mutfağı'nı mutlaka izleyin.

Necla hanım neler hazırlayacak bir bakalım:
SOFRA SUNUMU
niğde mutfağı

LAHANALI BÖREK: Çok hafif çok lezzetli bir börek tarifiyle tanışın. Lahanalı börek tam da bu zamanda hazırlanabilecek bir lezzet. Bu lezzeti mutlaka tadın.

PAPAZ YAHNİSİ: Küp küp doğranmış etlerin küçük soğanlarla buluşmasıyla harika bir lezzet meydana geliyor. Et yemekleri sevenler için hazırlayabileceğiniz özel bir tarif.

İNCİRLİ BAKLAVA: Baklavanın bu halini belki de hiç görmediniz. İncir şeklini almış baklavanın o güzel tadına bayılacaksınız. Misafirlerinizin mutlaka tarifini soracağınız bir lezzet ile tanışın.

PATATES ÇANAĞI: Patates çanağında harika sunumlu çok özel bir tarif sizlerle olacak. Necla Hanım'ın son tarifi bugünün en güzel tariflerinden. Elinize sağlık Necla Hanım.

1 yorum :

  1. Memleketimizin mutfağını sizlerin sayesinde görmek çok mutlu etti. Teşekkürler Slmlar...

    YanıtlaSil