23 Şubat Nursel'in Mutfağı Diyarbakır

Nurselin Mutfağı Yazdı. 22 Şubat 2016 Pazartesi | 18:44:00

23 Şubat Salı Diyarbakır'dan Münevver Hanım mutfağının lezzetli tariflerini Nursel'in Mutfağı için hazırlayacak. Yeni bölümde yeni tarifleri bugün mutlaka izleyin.
Yöresel yemek tarifleri

Çok uzaklardan gelip programa katılan Münevver Hanım neler hazırlayacak bir bakalım.

BELİ BAĞLI: İlk tarifimiz Diyarbakır yöresinden kabak ile yapılacak. Kabaklar yağda kızartılacak, içi hazırlanarak doldurulacak, maydanoz ile bağlanarak pişirilecek. Sunumu ve lezzetiyle fark yaratacak bir tarif.

PORTAKAL TATLISI: Portakallı tatlıyı daha önce yapmadıysanız mutlaka deneyin. Hamuru hazırlanırken süt yerine portakal suyu koyularak yapılıyor. Tüm detayları yarın Nursel'de.

MUSUL AŞI: Yöresel bir lezzet daha sizlerle. Ispanaklı, nohutlu bol besleyici sulu bir yemek arıyorsanız musul aşını hazırlayabilirsiniz.

AYVALI KAVURMALI ET: Favori yemeğim et diyenlerin bayılacağı müthiş bir tat sizlerle olacak. Tuzlanarak bekletilmiş etleri düdüklü de pişirilecek. Ayva dilimleriyle sunuma hazırlanacak.

23 Şubat Nursel'in Mutfağı Diyarbakır Lezzetleriyle ekranda olacak. Tüm tariflere "www.nurselinmutfagi.com" adresinden ulaşabilirsiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder