26 Şubat Bugün Muğla Mutfağı

Nurselin Mutfağı Yazdı. 25 Şubat 2016 Perşembe | 21:22:00

26 Şubat Nursel'in Mutfağı bugünün konuğu Muğla'dan Ummuhan Hanım Ege lezzetleriyle yörenin güzel tatlarıyla ekranlardaki yerini alıyor. Ummuhan Hanım'ın Mutfağından tarifleri sakın kaçırmayın, mutlaka izleyin.
muğla mutfağı

PATLICAN OTURTMA: Ummuhan Hanım hamursuz bir böreğe benzeyen patlıcan oturtma ile tariflerine başlayacak.  Soğanıyla, biberiye güzel kokuların havalarda dolaşacağı harika bir tarif.

SARMA KADAYIF: Yumurtaya bulamadan yağda kızartmadan yapılacak kadayıfı çok beğeneceksiniz. Hazırlanan kadayıfların içlerine ceviz koyulup sarılacak, Fırında pişirilecek, şerbetini döktükten sonra servise hazır.

TEKMİL FAVA: Soğanıyla, favasıyla, sosuyla hazırlanan yöresel bir tarif var bugün. Bakla, soğan zeytinyağı ve sarımsaklarla hazırlanan tekmil fava farklı bir tarif isteyenler, mutlaka izleyin.

SURA: Kuzu eti, kızarmış pişmiş yufka ve pirinç ile yapılan yöresel bir tariftir. Yufkalar kırılacak, kavrulan etlerle buluşacak. Pilav ile beraber harika bir sunum elde edilecek.

Hafta içi her gün ShowTv ekranlarında yayınlanan bu güzel yöresel lezzetleri mutlaka izleyin. Hem yeni tarifler hem de yemek yapmanın püf noktalarını keşfedin.

0 yorum :

Yorum Gönder