1 Mart Bugün Nursel'in Mutfağı Adana Tarifleri

Nurselin Mutfağı Yazdı. 1 Mart 2016 Salı | 00:18:00

Bugün 1 Mart Salı. Yeni bir ayın başlangıcı olduğu gibi aynı zamanda yeni bir mevsimin İlkbahar'ın da başlangıcı bugün. Yeni ayda ve mevsim de yeni tarifler bu defa Adana'dan konuk olan Hacer Hanım tarafından hazırlanacak. Adana'dan yeni tariflerle tanışmak için 1 Mart Nursel'in Mutfağı'nı mutlaka izleyin.
mart tarifleri

Bugünün tariflerini Adana'dan Hacer Hanım hazırlayacak. Mutfaklar Adana Kozan kokacak. Hacer Hanım hangi tarifler hazırlayacak bir bakalım.

HORZUM TEPESİ: Hacer Hanım yöresel bir tarif olan biber dolmasının farklı bir şekilde hazırlıyor. Patlıcanlı, domatesli ve biberli bir iç hazırlanacak, dış biberi kızartılacak. İçleri doldurularak tepe şeklini almasıyla horzum tepesi hazır.

ÇÖP ŞİŞ: Etleri biraz marine ederek yumuşak bir et elde edilecek, Yanına da lavaşı hazırlanacak. Mangalda pişen etlerin sesleri ardında lavaş ve soğan ile servise hazır.

KARAKUŞ TATLISI: Adana'nın efsane tatlısı geliyor. Büyük bir yufka açılacak, Cevizlerin aralara konmasıyla yufka ile cevizlerin üstü örtülecek. Ardından kesilecek. Bayram şekeri gibi büzüldükten sonra kızgın yağda kızartılacak. Şerbetlenmesinin ardından artık yiyebilirsiniz.

YEŞİL MERCİMEK KÖFTE: İnce kısırlık bullgurlarınızı hazırlayın. Önce bulgur ıslatılacak. Soğanı, kimyonu, pul biberi ile yeşil mercimek ile harika bir tat olacak. Köfte halini almasıyla artık servis yapabilirsiniz.

1 Mart Salı Nursel'in Mutfağı Adana'dan yeni tarifler öğrenmek için ShowTv ekranlarında yerinizi alın. Yeni tarifler öğrenirken yemek hazırlamanın püf noktalarını keşfedin.

0 yorum :

Yorum Gönder