16 Mart Bugünün Romen Yemek Tarifleri

Nurselin Mutfağı Yazdı. 15 Mart 2016 Salı | 22:00:00

16 Mart Çarşamba, bugün Nursel'in Mutfağı'nın Romen konuğundan Romen yemek tarifleri izleyeceğiz. Romen Mutfağı'nda neler yapılıyor, hangi yemekler yeniliyor? Öğrenmek için bugünkü tarifleri sakın kaçırmayın.

harika lezzetler

Yeni bölümün Romen konuğu Nur Hanım'ın hazırladığı birbirinden lezzetli tarifleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Nur Hanım Nursel'in Mutfağı izleyicileri için hangi romen yemek tariflerini hazırlayacak hemen açıklayalım.

ROMEN KÖFTESİ: Nur Hanım'ın ilk tarifi romen köftesi, un ve yumurta kullanılmadan, karbonat ve soda eklenerek kıymaları hazırlanıyor. Dinlendirilen köfteler mangallık ateş eşliğinde pişecek. Bildiğimiz köftelerden farklı olan bu tarifi mutlaka deneyin.

KOZANAK: Hazırlanan özel hamurunun içine kuru üzüm, ceviz ve Türk lokumu koyularak hazırlanacak olan bu tarifi çok beğeneceksiniz. Fırında pişecek bu güzel lezzet sunumuyla da göz dolduruyor.

KREP BOHÇASI: Muhallebisiyle, kakaosuyla, muzuyla, mis gibi bir tarif. Bu özel lezzetin sunumuyla bir çok kişiyi şaşırtabilirsiniz. Adından ve sunumundan söz ettirecek tarifi mutlaka deneyin.

EKMEK ÇANAĞINDA SEBZE ÇORBASI: Tarife ekmek hamuru yoğurarak başlanıyor. Çorbası içinde bol sebze kullanılacak. Sunumuyla herkesi kendine hayran bırakacak ekmek çanağında sebze çorbasını çok beğeneceksiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder