17 Mart Gaziantep Mutfağından Tarifler

Nurselin Mutfağı Yazdı. 16 Mart 2016 Çarşamba | 23:38:00

17 Mart Nursel'in Mutfağı'nın konuğu Gaziantep'ten Selma Hanım ve Kardeşi Semiha Hanım birbirinden lezzetli yemek tariflerini sizler için hazırlayacak. Antep yöresinden yapılacak olan bu özel lezzetlerin nasıl yapıldığını öğrenmek için yeni bölümü izlemeyi sakın unutmayın.

antep mutfağı yemek tarifleri

17 Mart Perşembe günü Sema ve Semiha Hanımların neler hazırlayacağını merak ediyorsanız hemen tarifleri açıklayalım.

PEYNİRLİ SEBZELİ BÖREK: Sarımsaklar, yeşillikler ve peynir ile iç hazırlanacak. Hazırlanan sebzeli iç açılan böreğin içine koyulacak. Fırında pişen börekler sunuma hazır.

YOĞURTLU PATATES: Yoğurt, et ve sebzenin birleştiği bir antep yemeğidir. Önce patatesler tencerede yerini alacak. Yoğurt ve nohutların eklenmesiyle çorba kıvamına gelmesi beklenecek. Baharatlarıyla tatlandırılacak çorba tarifi sizlerle.

KATMER: Açılan yufkaların içerisine kaymak, fıstık ezmesi koyulacak ve sarılacak. Fırınlanan katmerleri çok beğeneceksiniz.

YEŞİL MERCİMEKLİ PİLAV: Önce mercimekler suda haşlanacak. Sonrasında bulgur eklenecek. Soğanların renk ve tat kattığı pilavı mutlaka denemelisiniz.

17 Mart Perşembe Gaziantep Mutfağı'ndan yemek tariflerini izleyeceksiniz. Kaçırdığınız tüm tarifler her zaman en doğru haliyle 'www.nurselinmutfagi.com' da...

0 yorum :

Yorum Gönder