21 Mart Pazartesi Nursel'in Mutfağı Gömeç

Nurselin Mutfağı Yazdı. 20 Mart 2016 Pazar | 23:13:00

21 Mart Nursel'in Mutfağı'nın konukları Balıkesir Gömeç'ten Evren Doğru'nun annesi ve teyzesi; Semiha ve Pakize Hanımlar Gömeç Mutfağından lezzetli yöresel tarifleri sizler için hazırlayacak. Evren Doğru'yu tanımayanlar için hatırlatalım. Var mısın yok musun programı yarışmacılarından. Bu güzel tariflerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, lezzetli yemek yapmanın püf noktalarını öğrenmek için 11:45'te ShowTV ekranlarında başlayacak Nursel'in Mutfağı'nı mutlaka izleyin.

nurselin mutfağı bugün

Balıkesir Gömeç'ten gelen Semiha ve Pakize hanım hangi tarifleri hazırlayacak?

DÜĞÜN KÖFTESİ: İlk tarifimiz sulu köfte tarzı bir yemek olacak. Yöresel adı ile düğün köftesi ekranlarda olacak. Köftelik kıyma ile köfteler hazırlanıp una bulanacak. Yağda pişirilen köfteler hazırlanan sos ile buluşacak. Çok beğeneceğiniz çok lezzetli bir köfte yemeği sizlerle olacak.

YER FISTIKLI BAKLAVA: Köy baklavası diyebileceğimiz baklavanın en doğal halini hazırlayacağız. Yufkalar açılacak, Tepsiye yerleştirilen yufkalar kesilecek. Fırına atıldıktan sonra sıra şerbetinde. Şerbetlenen baklava artık sunuma hazır.

PEYNİRLİ PATLICAN KIZARTMA: Patlıcanlar soyulduktan sonra arası açılarak içine ezine peyniri ile hazırlanan iç koyulacak ve bol yağda kızartılacak.

BOŞNAK BÖREĞİ: Lorlu börek tarifi isteyenlere hazırlanması kolay ve çok lezzetli bir börek tarifi sizlerle olacak. Açılan böreklik hamurun içerisine lor koyulup sarılacak. Fırında pişmesiyle lezzetiyle herkesten 10 puan alacak lorlu börek servise hazır.

21 Mart Nursel'in Mutfağı Evren Doğru'nun Annesi ve Teyzesinin hazırlayacakları tarifleri sizlerle paylaştık. Bu güzel tariflerin nasıl yapıldığını Nursel'in Mutfağı'nda izleyebilirsiniz. Programı izleyemezseniz veya kaçırırsanız üzülmeyin, tüm tarifler sitemizde sizlerle olacak.

0 yorum :

Yorum Gönder