Yeni Tarifler
Yükleniyor...

23 Mart Van Mutfağı'ndan Yöresel Tarifler

Nurselin Mutfağı Yazdı. 22 Mart 2016 Salı | 21:56:00

23 Mart Nursel'in Mutfağı'na konuk olan Elif Hanım Van Mutfağı'ndan yöresel yemek tariflerini hazırlayacak. Yemeklerde biraz değişiklik yapalım, farklılık olsun diyorsanız bugünkü tarifleri mutlaka izleyin.

Van yöresel tarifleri

Elif Hanım 4 farklı yemek tarifiyle karşınızda olacak. Nursel'in Mutfağı'nın o güzel büyüsü altında yemek hazırlamak bir başka olsa gerek. Elif Hanım'da o şanslı konuklardan. Elif Hanım Van yöresinden tariflerini inceleyelim.

VAN KETESİ: Kıymaların soğanla kavrulmasının ardından hazırlanan hamurun içerisine koyulacak. Hamurun içli börek gibi kapatıldıktan sonra fırına atılan keteler piştikten sonra servise hazır.

lezzetli tarifler

KAVURMALI KABAK BORANİ: Hünkar beğendiye benzetilen kabaklı borani tarifi Van Mutfağı'nda sıkça hazırlanan bir tarif. Yediğiniz zaman unutamayacağınız bir lezzet hazırlanacak. 5 dilim kabak suda yumuşayana kadar haşlanacak, kavurmalar kavrulacak. Ortaya harika çay saati menüsünde olabilecek bir lezzet ortaya çıkacak.

EĞDEK TATLISI: Hafif bir tatlı, şerbeti bal kıvamında hazırlanacak. Tatlı severlerin çok beğeneceği bir tatlı sizlerle olacak.

KÜRT KÖFTESİ: İçinde et yerine bulgur, yeşil mercimek, baharatların ve unun karışımıyla oluşturulan hamurun yoğurulacak. Yoğurulan hamuru ile hazırlanan köfteler suda haşlandıktan sonra üzerine sos dökülerek servise hazır olacak.
PAYLAŞ
Tariflere daha kolay ulaşmanız için 'Nurselin Mutfağı Yemek Tarifleri'
Android uygulamasını hazırladık.

0 yorum :

Yorum Gönder