23 Mart Van Mutfağı'ndan Yöresel Tarifler

Nurselin Mutfağı Yazdı. 22 Mart 2016 Salı | 21:56:00

23 Mart Nursel'in Mutfağı'na konuk olan Elif Hanım Van Mutfağı'ndan yöresel yemek tariflerini hazırlayacak. Yemeklerde biraz değişiklik yapalım, farklılık olsun diyorsanız bugünkü tarifleri mutlaka izleyin.

Van yöresel tarifleri

Elif Hanım 4 farklı yemek tarifiyle karşınızda olacak. Nursel'in Mutfağı'nın o güzel büyüsü altında yemek hazırlamak bir başka olsa gerek. Elif Hanım'da o şanslı konuklardan. Elif Hanım Van yöresinden tariflerini inceleyelim.

VAN KETESİ: Kıymaların soğanla kavrulmasının ardından hazırlanan hamurun içerisine koyulacak. Hamurun içli börek gibi kapatıldıktan sonra fırına atılan keteler piştikten sonra servise hazır.

lezzetli tarifler

KAVURMALI KABAK BORANİ: Hünkar beğendiye benzetilen kabaklı borani tarifi Van Mutfağı'nda sıkça hazırlanan bir tarif. Yediğiniz zaman unutamayacağınız bir lezzet hazırlanacak. 5 dilim kabak suda yumuşayana kadar haşlanacak, kavurmalar kavrulacak. Ortaya harika çay saati menüsünde olabilecek bir lezzet ortaya çıkacak.

EĞDEK TATLISI: Hafif bir tatlı, şerbeti bal kıvamında hazırlanacak. Tatlı severlerin çok beğeneceği bir tatlı sizlerle olacak.

KÜRT KÖFTESİ: İçinde et yerine bulgur, yeşil mercimek, baharatların ve unun karışımıyla oluşturulan hamurun yoğurulacak. Yoğurulan hamuru ile hazırlanan köfteler suda haşlandıktan sonra üzerine sos dökülerek servise hazır olacak.

0 yorum :

Yorum Gönder