24 Mart Uşak Mutfağı Tarifleri

Nurselin Mutfağı Yazdı. 23 Mart 2016 Çarşamba | 20:40:00

Bugün 24 Mart 2016 Perşembe. Nursel'in Mutfağı'na her gün bir başka yöreden konuklar yöresel tarifler hazırlamaya devam ediyor. Bugünkü konuğumuz Uşak'tan Melihan Hanım Uşak yöresinden 4 farklı tarif hazırlayacak. Son bölümde yeni lezzetleri sakın kaçırmayın.

uşak mutfağından tarifler

24 Mart Perşembe Melihan Hanım hangi tarifleri hazırlayacak?

TARHANA KÖFTESİ: Uşak Mutfağı'na özgü tarhana yapılışını izleyeceğiz. Biberler domatesler, soğanlar ince ince kıyılacak, rondodan geçirilerek inceltilecek. Devamı Nursel'de.

KAVURMALI KURU DOLMA: Uşak yöresinden kuru dolma nasıl yapılır? Kurutulmuş biberler haşlanacak, Kavurma ile maydanozlar özleşene kadar kavrulduktan sonra biberlerin içleri doldurulacak.

GÜL TATLISI: Yoğurulan hamur ile oluşturan daireleri üst üste koyarak gül şekli yapılacak. Fırından çıktıktan sonra şerbetlenen güller servise hazır.


TEL BÖREK: Bir katı ıspanak, bir katı ekmek içi koyulacak olan ev böreğini çok beğeneceksiniz.

24 Mart Uşak Mutfağı'ndan izleyeceğiniz tarifleri sizlerle paylaştık. Tariflerin tüm detaylarını saat 11:45'te başlayacak olan Nursel'in Mutfağı'nda izleyebilirsiniz. Tarifleri kaçırdıysanız üzülmeyin. Tüm tarifler www.nurselinmutfagi.com'da.

0 yorum :

Yorum Gönder