25 Mart Kahramanmaraş Mutfağından Tarifler

Nurselin Mutfağı Yazdı. 25 Mart 2016 Cuma | 00:28:00

25 Mart Cuma Günü Nursel'in Mutfağı'na Kahramanmaraş'tan iki kardeş katılıyor. Hatun ve Habibe Hanım kardeşler Maraş yöresinden farklı lezzetleri ekranlara taşıyacak. Çok güzel tarifler ve eğlenceli bir program sizleri bekliyor.

maraş yöresinden tarifler

Hatun ve Habibe Hanım sizlere neler hazırlayacak?

BAYRAM ÇÖREĞİ: İlk olarak Maraş'ın Bayram yemeklerinde mutlaka yapılan çöreği hazırlanacak. Çörek otuna bulanan hamur açıldıktan sonra üzerine sosu sürülerek fırına atılacak. Fırından çıkan lezzeti çok beğeneceksiniz.

çörek tarifleri

MUMBAR DOLMASI: Biraz zahmetli yöresel bir lezzet olan mumbarı yapmak için önce iç hazırlanacak. Devamı Nursel'de.

HATUN TATLISI: Konuğumuzun adını verdiği Hatun tatlısı hazırlamak için önce hamur açılacak. Hamurun içerisine krema ve fıstık koyularak hamurun ağzı kapatılıyor. Fırında piştikten sonra şerbeti dökülecek olan hatun tatlısı sunumuyla da göz dolduracak.

tatlılar

EKŞİLİ AYA SULUSU: Hazırlanan minik minik köfteler ve nohutlar tencerede piştikten sonra ekşisi ve sarımsakla tatlandırılacak. Yöresel bir tarif isteyenlere...

25 Mart Nursel'in Mutfağı'nda iki kardeş konuk tarafından hazırlanacak olan tarifleri sizlerle paylaştık. Hazırlanacak tariflerin tüm detaylarına Cuma 11:45'te izleyebilirsiniz. Tüm tariflere en doğru haliyle sitemizden ulaşabilirsiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder