30 Mart Son Bölüm Sinop Mutfağı

Nurselin Mutfağı Yazdı. 29 Mart 2016 Salı | 19:40:00

30 Mart Çarşamba Nursel'in Mutfağı'nın konuğu Sinop'tan Gülcan Hanım harika tariflerle karşınızda olacak. Karadeniz'in Güzel şehri Sinop Mutfağı'ndan hazırlanan bu lezzetli tarifleri sakın kaçırmayın, mutlaka izleyin...

Geçen bölümde 29 Mart Nevşehir Mutfağı tariflerini izlemiştik. Bu bölümde de Gülcan Hanım Sinop Mutfağı'ndan seçtiği yöresel tarifleri ekranlara getirecek. Yeni tarifler öğrenmek yemek yapma hakkında yeni bilgiler edinmek için son bölüm Nursel'in Mutfağı'nı izlemeyi sakın unutmayın.

sinop mutfağı tarifleri

Gülcan Hanım Sinop Mutfağı'ndan hangi tarifleri hazırlayacak?

SİRKELİ PIRASA: Pırasalar kesilip haşlanacak. Haşlandıktan sonra yumurtaya batırıp una bulanacak. Pembe olana kadar kızartılacak. Soru hazırlandıktan sonra servise hazır.

BAL KABAKLI RULO PASTA: Kabaklar ince ince doğrandıktan sonra püre haline getirilecek. Pişirilen pastanın içine kabak püre sürüldükten sonra rulo yapılacak. Çok beğendiğimiz günün en güzel tarifi diyebileceğimiz bir lezzet sizlerle.

DİLDAN KÖFTE: Kıymalık köfte yoğrulduktan sonra hazırlanan misket köfteler una bulanacak. Yağda kızartılan köftelerin üzerine hazırlanan sos dökülecek. Dildan köfte yöresel bir lezzet.

METEZ: İçi peynirli çerkez metezi bugünün son tarifi. Peynir yapımı da tarifin içerisinde olacak. Hazırlanan peynir, yoğurulan hamurun içerisine koyularak kapatılacak.

30 Mart Gülcan Hanım'ın Sinop Mutfağı'ndan hazırlayacağı tarifler bu kadar. Yeni tarifleri her zaman en doğru haliyle sitemizde bulabilirsiniz.
Afiyet Olsun...

0 yorum :

Yorum Gönder