31 Mart Bugünün Tarifleri Manisa'dan

Nurselin Mutfağı Yazdı. 30 Mart 2016 Çarşamba | 19:05:00

31 Mart Nurselin Mutfağının konukları Manisa'dan Ceyhun Hanım ve Görümcesi Aysun Hanım olacak. Manisa Mutfağından bu güzel tarifleri sakın kaçırmayın.

Hafta içi her gün saat 11:45'te ShowTv ekranlarında Nursel Ergin ve konuklarıyla olan randevunuzu sakın unutmayın.

Bugünün tarifleri Manisa'nın meşhur yemeklerinden Çıplak, ciğer sevenler için Ciğer Sarma, pidenin belkide hiç tatmadığınız hali Şekerli Pide, ve yöresel bir tarif olan Haluj yemekleri konuklarımız tarafından hazırlanacak.

son bölüm izle

ÇIPLAK: Altında hamuru, üstünde sebzesi kahvaltıda ve çay saatinde hazırlayabileceğiniz harika bir tarif olacak. İnce bir hamurun üstüne bol sebze dökülecek. Isırganı ve baharatlarını attıktan sonra fırına atılacak. Yöresel bir tarif olan çıplak tarifini mutlaka tadın.

CİĞER SARMA: Kavrulan ciğerler haşlanan pirinçlerle karıştırılacak. Hazırlanan iç kuzu gömleğine doldurulduktan sonra fırında pişirilecek. Farklı, ilginç bir tarif izleyeceksiniz.

ŞEKERLİ PİDE: Şekerli, tahinli Manisa'nın Meşhur pidesini tatmak ister misiniz? Tahinlenen, şekerlenen pide hamuru fırın tepsisine yerleştirildikten sonra fırın pişirilecek. Manisa'ya özel bu tarifi kaçırmayın.

HALUJ: Lor peyniri, tuz ve karabiber ile hazırlanan iç hazırlanan hamurun içine koyulacak. Hazırlanan halujlar yağda kızartıldıktan sonra servise hazır.

31 Mart Manisa  Mutfağı'ndan hazırlanacak tarifler sizlerle paylaştık. Bu güzel tarifleri ShowTV ekranlarında izleyebilirsiniz. Kaçırdığınız tüm tarifleri www.nurselinmutfagi.com adresinde bulabilirsiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder