Anasayfa » 7 mart , eskisehir , sibel hanım , son bölüm , tarifleri , yemek tarifleri » 7 Mart Eskişehir Mutfağı Son Bölüm Tarifleri

7 Mart Eskişehir Mutfağı Son Bölüm Tarifleri

Nurselin Mutfağı Yazdı. 5 Mart 2016 Cumartesi | 19:02:00

Nursel Ergin'in sunumuyla hazırlanan yemek programında daha önceden evine konuk olduğu bazen de yeni tanışacağı kişileri mutfağına konuk ediyor. Kendi evinde sıcak bir ortamda konuk olan ev hanımları ile beraber mutfağa giriyor yemek hazırlıyor.

bugünün tarifleri

7 Mart Pazartesi Eskişehir'den Sibel Hanım Nursel'in Mutfağına konuk olacak. Birbirinden lezzetli tariflerini sizler için hazırlayacak. Yemeklerin nasıl yapıldığını, sunumlarını ve sohbetleri merak ediyorsanız Pazartesi Nursel'in Mutfağı'nı mutlaka izleyin.

Yeni bölümde Sibel Hanım hangi tarifleri hazırlayacak hemen öğrenelim.

PATATESLİ TAVA LOKUMU: Önce lokumun hamuru sonra patatesli içi hazırlanacak. Sibel Hanım'a göre bu tarifin özelliği bol yağlı olması ve tel tel ayrılması. Tava lokumunu çok beğeneceksiniz.

CEVİZLİ ÖRGÜ TATLISI: Kurabiye hamuruna benzer şekilde hamur yoğurulacak. Cevizler dövüldükten sonra hamur ile buluşacak. Sunumuyla ve tadıyla harika bir tatlı tarifi.

BALABAN KÖFTESİ: Eskişehir'in meşhur bir tarifi olan Balaban Köfte bir çeşit kebap tarifidir. Dana kuzu karışık kıyma ile hazırlanacak olan köfteler ızgarada pişecek. Pidelerin üstüne dizilen köftelerin güzel sunumuna şahit olacaksınız.

ALİŞKE ÇORBASI: Hamur, et, soğan, havuç ve patates ile yapılacak Eskişehir'e özgü bir çorba tarifidir. Hazırlandıktan sonra üzerine serpilecek olan reyhan ile sunuma hazır olacak.

7 Mart Pazartesi günü Sibel Hanım'ın Mutfağı'nda hazırlanacak tarifleri sizlerle paylaştık. Tarifleri en doğru haliyle sitemizden takip edebilirsiniz. Nursel'in Mutfağı'nı izleyin, sizinde mutfağınız farklı olsun.

0 yorum :

Yorum Gönder