9 Mart Bugünün Tarifleri Erzincan

Nurselin Mutfağı Yazdı. 8 Mart 2016 Salı | 21:37:00

9 Mart Çarşamba Nursel Ergin'in yeni konukları var. Erzincan'dan Gönül Hanım Nursel'in Mutfağı izleyicilerine özel yöresel tarifler hazırlayacak. Gönül Hanım'ın Mutfağı'ndan tarifleri sakın kaçırmayın.
erzincan yemek tarifleri

Gönül Hanım Mutfağı'ndan hangi tarifleri hazırlayacak?

CİVİL FASULYE MIHLAMASI: Gönül Hanım'ın ilk tarifi efsane bir yemek tarifi. Fasulyeler haşlanacak, şarkılar söylenerek tarife devam edilecek. Yumurtaların mıhlama üzerine kırılmasıyla o güzel sunum ortaya çıkacak.

TAVŞANLAMA: Eski zamanlar da tavşan etiyle yapılan ve adını oradan alan yemek tavuk eti ile hazırlanacak. Kuru yufkadan erişteler hazırlanacak. Muhteşem tarifin tüm detayları bugün Nursel'in Mutfağı'nda.

KURU BAKLAVA: Şerbetsiz baklava olur mu demeyin. Gönül Hanım'ın mutfağı'nda her şey olur. Yufkalar açılacak, baklavanın katları hazırlanacak. Toplam 40 yufka ile hazırlanacak olan damat kuru baklava tarifini sakın kaçırmayın.

KELECOŞ: Erzincan'ın unutulmaya yüz tutmuş tariflerinden olan kelecoş tarifi farklı bir tat arayanlar için harika olacaktır. Yufkalar pişecek, kavurmalar yufka ile buluşacak.

9 Mart Çarşamba günü Erzincan'dan yöresel tarifleri izleyeceksiniz. Gönül Hanım'ın hazırlayacağı tüm tariflerin detaylarını sitemiz de bulabilirsiniz. Afiyet Olsun...

0 yorum :

Yorum Gönder