21 Nisan Girit Mutfağı Yemek Tarifleri

Nurselin Mutfağı Yazdı. 20 Nisan 2016 Çarşamba | 20:48:00

21 Nisan Perşembe Nurselin Mutfağının konuğu Girit'ten Ayşe Hanım Girit Mutfağından 4 farklı yemek tarifiyle sizlerle olacak. Ayşe Hanım'ın hazırlayacağı bu lezzetlere bayılacaksınız. Missisropites, yaprak ciğer, iç baklalı enginar, kızarmış dondurma...

Farklı yerlerin yemek tariflerini öğrenmek, daha güzel tarifler hazırlamak için bu şahane programı sakın kaçırmayın. Nurselin Mutfağı Perşembe günü saat 11:45'te ShowTV ekranlarında.

Girit Mutfağından Yemek Tarifleri

girit yemekleri

MİSSİSROPİTES
YAPRAK CİĞER
İÇ BAKLALI ENGİNAR
KIZARMIŞ DONDURMA

1 yorum :

  1. Adsız13:14

    Merhaba,konugunuzun ve ekibinizin emegine saglik! Yine cok leziz tarifler sundunuz bizlere. Avokado bir meyvedir, avokadoyu soyup dogradiktan sonra limon suyu döker ve cekirdegini icine atip hava aldirmayan bir kapta bekletirseniz kolayca kararmaz. Avokado cekirdegi ya saksiya, sivri ucu yukari gelecek sekilde yarisina kadar topraga dikilir, yarisi disarida kalacak.üzerine delikli seffaf bir kapak veya delikli plastik seffaf bir poset kapatilir.Topragini iyi nemlendirin.25°C da pencere önünde bir kac ayda köklenir.Üzerine düzenli olarak su püskürtün.Ya da 3 kürdani avokadonun tam orta yerine esit mesafede hafif batirin, bardagi su doldurun avokadoyu sivri ucu yukari gelecek sekilde bardaga koyun. Bu kürdanlar suya tamamen gömülmesini önleyecek.Yine bardagi günes gören pencere önüne koyun, su eksildikce düzenli olarak su ilave edin. 3-4 hafta sonra filizlendimi saksiya alin.

    Sevgiyle kalin!
    Nesrin

    YanıtlaSil