4 Nisan Pazartesi Antakya Yemekleri

Nurselin Mutfağı Yazdı. 3 Nisan 2016 Pazar | 01:14:00

4 Nisan Nursel'in Mutfağı konukları Antakya'dan Sonay ve Fikret Hanım yörenin en lezzetli yemeklerini evinize taşıyacak. Antakya yöresinden yeni tariflere ve bu eğlenceli geçirilen zamana eşlik etmek için 4 Nisan Pazartesi günü yayınlanacak olan yeni bölümü izlemeyin unutmayın. Nursel'in Mutfağı hafta içi her gün Saat 11:45'te ShowTV ekranlarında sizlerle.

Antakya'dan Sonay ve Fikret Hanım hangi tarifleri hazırlayacak?

nurselin mutfağı


KİREÇTE KABAK TATLISI: Yemek yaparken kireç kullanıldığını daha önce duymadıysanız bu tarifte duyacaksınız. Kabakların kabukları soyulduktan ve kesildikten sonra haşlanmadan önce kireçli suda bekletilecek.Kaynadıktan sonra şekeri üzerine koyulacak Sudan çıkarılan kabakların üzerine ceviz serperek servise hazırlanacak.

TUZDA TAVUK: Bütün tavuk tuza gömülecek ve taş fırında pişirilecek.

ZILK SARMASI: Zeytinyağlı, nar ekşili güzel bir yaprak sarması hazırlanacak. Önce içi yapılacak, baharatlar eklenecek. Antakya'nın meşhur zılk sarmasını herkes çok beğenecek.

ŞİŞ BÖREK: Güzel bir mantı yapılacak, tuzlu yoğurtta pişirilecek.
Antakya Yöresinden Diğer Tarifler için Tıklayın...
4 Nisan Nursel'in Mutfağı'na Antakya'dan konuk olacak Sonay ve Fikret Hanım Antakya yöresinden 'Kireçte Kabak Tatlısı, Tuzda Tavuk, Zılk Sarması ve Şiş Börek' tariflerini hazırlayacak. Yeni tarifleri ekranlardan izleyebilir, en doğru haliyle sitemizden takip edebilirsiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder